Dnes mám pro vás něco kuriózního a zároveň trochu vtipného. Něco, co jsem opravdu zažil.

Začalo to tak, že jsem nabízel pronájem bytu ve Vratislavicích nad Nisou za 17.000 Kč + služby. Přišel pár ve věku cca 30 let, který se pro byt rozhodl, kvůli klidu, terase a dispozici. Zároveň mi sdělili, že budou prodávat svůj dům v Dolním Hanychově, který původně chtěli prodávat sami. Nakonec jsme se ale domluvili na prodeji, který budu inzerovat já. Nebudu vám lhát, mohly za to moje webovky a odlišný přístup k práci.

Jednalo se o menší dům, dispozičně řešen jako 5+KK, 120 m2 se zahradou a parkovacím stáním. Když došlo na slova o prodejní ceně, představa majitelů byla 5,2 milionu. Ten dům byl opravdu krásný, moc jich není a poptávka po takových je celkem veliká. Proto jsem se rozhodl navýšit cenu na 5,9 milionu a udělat tomu prezentaci na jedničku, se kterou mi pomáhala bytová designérka. Aby to bylo dokonalé, rozhodl jsem se ještě tomu domu udělat video. 

Pak nastal ten velký den D. Jelikož je prezentace nemovitostí časově náročná, trvá většinou půl dne. Nejdříve se musí vyklidit přebytečné věci, sladit veškerý nábytek s barvami stěn apod., a nakonec se musí vše nafotit a hlavně – natočit. 

Kameraman dorazil kolem 11. hodiny, jelikož se přípravy stihly celkem rychle. Mezitím co natáčel dům, mluvil jsem s majiteli domu. Najednou nás kameraman vyrušil: „Zavolám manželce, aby se na ten dům přišla podívat, mně se totiž líbí.“ S majiteli domu jsme jen nevěřícně koukali. Po chvíli přijela kameramanova (Honzy) manželka, rozhlíželi se spolu po domě, chodili po zahradě, usmívali se a po pár minutách na to ke mně Honza přišel a povídá: „My ten dům bereme! Jaká je cena?“ Nestačil jsem se divit. Majitelé na tom byli pocitově stejně jako já. „Je za 5,9 milionů.“ Trochu jsem se bál reakce, ale ta naštěstí přišla obratem a k mému úžasu byla kladná: „O.K., domluveno, bereme ho.“

Nastřádalo se ve mně tolik pocitu štěstí, že jsem měl chuť ho obejmout a říct, že jsem snad první člověk, kterému se podařilo prodat dům za pár hodin. 

Kameraman Honza již přes rok spokojeně bydlí se svou rodinou v domě a v současné době jsem uzavřel prodej jeho bytu, ze kterého se stěhoval. Aleš, teď už bývalý majitel domu, mě za tento prodej pohostil jedním z nejlepších jídel, které jsem za poslední dobu jedl a zároveň jsme spolu tento zázrak řádně oslavili a zapili. 

Děkuji za pozornost, Jan Kreibich.